Equipos de Basket 2014-2015

O baloncesto, ou simplemente basket é un deporte de equipo que se pode desenrolar tanto en pista cuberta como en descuberta; no que dous conxuntos de cinco xogadores cada un, introducindo un balón nun aro colocado a 3.05 m. do chan, e do que se colga unha rede, que lle da aspecto de cesta ou canasta.

 

 

Benxamin-Alevin-Infantil
Pekes & Pre-Benxamín

basket1

 CATEGORÍA BENXAMIN ALEVÍN-INFANTIL ((06-05-04-03-02-01)

 

Monitores:   Armando Otero e Adela Cerrato

HORARIO:

Mércores de 16:45 a 18:00(Pav.Mun.) 

Venres de 16:45 a 18:15(Pav.Colexio)

  • JUDITH SUÁREZ AZOGUE                                                             3º                           
  • DANIEL RAMOS LOSADA                                                              3º                                       
  • CANDELA FERNÁNDEZ LÓPEZ                                                   6º                           
  • CLAUDIA MAGALHÀES RODRÍGUEZ                                       6º                           
  • ROCÍO FERNÁNDEZ SILVA                                                          6º                           
  • GABRIELA DAYÁN SEARA                                                           6º
  • DAVID VÁZQUEZ BEN (02)                                                           6º
  • JULIA LOPEZ FORMOSO               6º

 

 

Coordinador da Escola:    Armando Otero  

 

Directivo Delegado:  Antonio Mazana “Kuki”

basket4CATEGORÍA PEKES E PRE-BENXAMÍNS (09-08-07) 

 HORARIO:

        Mércores de 18:00 a 19:00(Pav. Mun.)

  • 1.         OMAR CABRERA GARCÍA         5 ANOS        
  • 2.         CHRISTIAN VILLARQUIDE LATAS     5 ANOS        
  • 3.         JESÚS PRADO YÁÑEZ      5 ANOS        
  • 4.         ALEJANDRO DÍAZ MÍGUEZ       5 ANOS        
  • 5.         HUGO GONÇALVES RODRÍGUEZ        5 ANOS        
  • 6.         GIOVANNI DOS SANTOS ROMERO     1º        
  • 7.         ZEUS CORA NOGUEROL 1º        
  • 8.         DIANA MASEDA RIVAS  1º        
  • 9.         INÉS SIERRA MEITÍN       1º        
  • 10.       CHRISTIAN COCIÑA GONZÁLEZ         1º        
  • 11.       VÍCTOR VÁZQUEZ BEN  (2007) 1º        
  • 12.       IAGO SÁNCHEZ RODRÍGUEZ   1º        
  • 13.       JUAN JOSÉ PAZ LOUZAO           1º        
  • 14.       MARCOS FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ  1º        
  • 15.       ABRAHAM DÍAZ PALACIOS      1º        
  • 16.       JOSE ANTONIO MEITIN SANCHEZ      1º        
  • 17.       DIEGO ALBO NOGUEROL          2º        
  • 18.       IAGO RIVAS BALSA         2º        
  • 19.       MARTÍN CANOURA BALSEIRO            2º
  • 20.      DANIEL SALGUEIRO GARCÍA  2º

 

 

 

Hoxe: 135

Onte: 112

Esta semana: 247

Este mes: 2865

Total: 95218